Odhav Industrial Estate, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24BTWPS3311J1ZA
Call 08047812540 79% Response Rate
Send Enquiry
| Type | orthopadic instruments |
| Material | Titanium |
| Brand | Bondwell |
| Feature | Reusable |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Type | Surgical Equipments |
| Usage/Application | pelvic |
| Material | SS |
| Brand | BONDWELL |
| CE Marking | With CE Marking |
| Feature | Reusable |
Additional Information:
View Complete details
| Type | orthopaedic instruments |
| Usage/Application | Trauma |
| Brand | Bond Well |
| CE Marking | With CE Marking |
| Feature | Reusable |
| I Deal In | New Only |
| Material | Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Type | surgical instruments |
| Usage/Application | Trauma surgery |
| Material | Steel |
| Brand | Bond-well |
| CE Marking | With CE Marking |
| Feature | Reusable |
View Complete details
| Type | surgical instruments |
| Usage/Application | Trauma |
| Brand | Bond Well |
| CE Marking | With CE Marking |
| Feature | Reusable |
| Design | Bond Well |
| Material | Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Set
| Type | Surgical Equipments |
| Usage/Application | Arthroscopy |
| Material | Steel |
| Feature | Reusable |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Plate Type | BOND WELL |
| Material | Steel |
| Plate Length | 22 mm |
| Plate Material | Titanium |
| Level Count | Single Level |
| Compatible Screw Dia | 4.0 mm |
| Plate Thickness | 2.2 mm |
| Brand | Bond Well |
| Plate Design | Anatomical |
| Packaging Type | Box |
| Locking Mechanism | Clip Lock |
| Sterility | Non Sterile |
| Usage | Hospital Clinic |
Additional Information:
View Complete details