Odhav Industrial Estate, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24BTWPS3311J1ZA
Call 08047812540 79% Response Rate
Send Enquiry
| Brand | Bond Well |
| Material | Gold-Plated |
| Size | 14 mm to 45 mm |
| Finishing | Polished |
| Material Grade | SS 316 L, GR-51-5 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Titanium |
| Type | Orthopaedic Implants |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | bond well |
| Width | 14 mm to 16 mm |
| Height | 4 mm and 8 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Piece
| Instrument Type | Set |
| Design | Straight |
| Reusability | Reusable |
| Material | Steel |
| Finishing | Polished |
| Brand | Bond Well |
| Material Grade | SS 304 |
| Thickness | 2 mm |
| Diameter | 6 mm |
| Width | 15 mm |
| Application Area | Spinal |
Additional Information:
View Complete details
| Size | 22 mm to 70 mm |
| Thickness | 10-30 mm |
| Brand | Bond Well |
| Application | Hospital |
View Complete details
| Material | Titanium |
| Shape | Round |
| Diameter | 10 to 100 mm |
| Length | 10 to 100 mm |
View Complete details
| Material | Peek, Titanium |
| Brand | Bond Well |
| Diameter | 10 mm, 12 mm, 14 mm, 16 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | Orthopedic Implants |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Stainless Steel, Titanium |
| Brand | Bond Well |
| Design | Bond Well |
| Diameter | 4 |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 14 mm to 16 mm |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Steel, Titanium |
| Brand | Bond Well |
| Usage/Application | Hospital |
| Diameter | 4 mm to 8 mm |
| Length | 14 mm to 16 mm |
View Complete details