Odhav Industrial Estate, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24BTWPS3311J1ZA
Call 08047812540 83% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
| Screw type | Locking |
| Screw diameter | 4.9MM |
| Screw length | 30 mm |
| Material | Steel,Titanium |
| Head design | Locking head |
| Brand | Bond Well |
| Type | Orthopaedic Implants |
| Thread type | Fully threaded |
| Sterility | Non sterile |
| Length | 24 mm to 90 mm |
| Diameter | 10.3 mm |
| Packaging Type | Plastic Pouch |
Additional Information:
View Complete details
| Material | Steel, Titanium |
| Size | 3.8 mm |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Hospital |
| Application | Orthopedic Implants |
| Brand | Bond Well |
| Length | 24 mm to 25 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Diameter | M8 |
| Length | 50 mm |
| Material Grade | S S 316L |
| Material | Steel,Titanium |
| Size | 3.9 mm |
| Shape | Round |
| Head Type | Hex Head |
| Thread Type | Full Thread |
| Finish | Polished |
| Standard | ISO |
| Surface Finish | Polished |
| Lock Type | Shear Nut |
| Application Area | Machinery |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Bond Well |
| Application | Orthopedic Implants |
| Core Diameter | 3.5 mm |
Additional Information:
View Complete details